BRUSHLESS motor
A szénkefe nélküli egyenáramú motor, más néven elektronikusan kommutált motor, egy inverteren keresztül egyenáramról táplálkozik, amely váltakozó áramot termel az egyes fázisok meghajtásához a motort a zárt hurkú vezérlőjén keresztül. Ez áramimpulzusokat biztosít a motor tekercseinek, amelyek szabályozzák a sebességet és a nyomatékot. Lényegében a szénkefe nélküli motorok jellemzően állandó mágneses teret tartalmaznak, amely egy elektronikusan vezérelt rögzített armatúra körül forog, és helyettesíti a fizikai szénkeféket és a kommutátor alkatrészeit.
A szénkefék okozta súrlódás és kívülről bejutó por nélkül a brushless motorok minimális időszakos karbantartást igényelnek, ami lehetővé teszi, hogy zárt házban tartsák őket, csökkentve a külső por és részecskék bejutását a motortérbe, amelyek veszélyeztethetik a mozgó alkatrészeket. A szénkefe nélküli motorok szénkefés társaikhoz képest nagyobb teljesítményt és alacsonyabb energiafogyasztást mutatnak.
A BRUSHLESS motor előnyei:
- A motor csendesebb, mivel kevesebb a mozgó alkatrészek érintkezése, súrlódása
- Nagyobb teljesítmény és hatékonyság (nagyobb nyomaték/watt arány)
- Pontosabb elektronikus vezérelhetőség
- Hosszabb élettartam/megbízhatóság (nincs kopás, mivel nincsenek szénkefék)
- Kisebb a motor felmelegedése (nincs súrlódás mivel nincsenek szénkefék)
Szabad kivezetéses üzemmód
Ha a levegő a szabadba egy csővezetéken keresztül távozik, (vagyis kivezetéses üzemmódban használjuk), akkor egy 150 mm átmérőjű nyíláshoz kell csatlakoztatni a csőcsonk segítségével. Tilos égéstermékek céljára használt csatornákba, kéményekbe bevezetni! Ügyeljen arra, hogy amikor a páraelszívó és más, nem elektromos üzemű kályha vagy tűzhely egyszerre működik, elegendő mennyiségű levegő utánpótlás álljon rendelkezésre. A megfelelő működtetés érdekében biztosítani kell légbeeresztést az ajtókon, ablakokon vagy más légbevezetőkön keresztül.
Nincs lehetősége az elszívott levegőt kivezetni az épületen kívülre?
A páraelszívó nem csak légkivezetéses, hanem belső keringtetéses üzemmódban is használható, így az elszívott levegő a zsírszűrő mögé elhelyezhető aktívszén-filteren is keresztülhalad, mely megszűri a kellemetlen szagokat, majd a levegő visszakerül a konyha légterébe. Ebben az esetben a légszállítási kapacitás a szénszűrő állapotától (telítettségétől) függően bizonyos mértékben csökken. Bővebb leírást a szénszűrő alatt talál, mely opcionálisan rendelhető.
Utószellőztetés
Ami azt jelenti, hogy amikor befejeztük a főzést, akkor a maradék gőzt magától eltávolítja a konyhából. A ventilátor 5 percig az aktuális sebességfokozaton működik, majd további 5 percig az alacsonyabb sebességfokozatok mindegyikén, egészen kikapcsolásig, amikor a világítás is kikapcsol.
Zsírszűrő
A felhajtható üveg terelőpanel mögött találunk egy fém zsírszűrőt. Ennek tisztítására zsírszűrő telítettség kijelző figyelmeztet. A zsírszűrőt érdemes havonta takarítani, mosogatószeres forró vízzel vagy mosogatógépben. Amennyiben így teszi kb. 4-6 év után kell csak cserélni ezt a szűrőt.
HOB2HOOD (automata kapcsolat)
A CATA mérnökei egy új funkcióval láttak el bizonyos elszívókat és főzőlapokat, ami egy bluetooth kapcsolatot hoz létre a két készülék között és automatikusan szabályozza a páraelszívó teljesítményét a főzés intenzitásához képest. Ez a funkció elérhető az ISLA BENNUM, THALASSA és TENTA modelleknél.
Természetes fehér vagy hideg LED világítás
A LED szalag világítást az elektronikus vezérlésnek köszönhetően kétféle üzemmódban lehet használni. A felhasználó válthat természetes fehér (2700K) és meleg fehér (3000K) színhőmérséklet között, ezzel is elősegítve az elszívó konyhai környezetbe való illeszkedését.