Mikor kell cserélni a pelenkát?
Az első néhány hónapban naponta akár tízszer is tisztába kell tenned kisbabádat. A pelenkát minden alkalommal ki kell cserélni, amikor az nedves vagy piszkos. Kisbabád azonban ezt nem mindig fogja jelezni. Egy olyan kimagasló nedvszívó tulajdonsággal rendelkező pelenka, mint a Pampers esetében, a nedvességet könnyedén megállapíthatod a nedvességfelszívó anyagban megjelenő kis bugyrok kitapintásával.
Pelenkát általában a következő alkalmakkor javasolt cserélni a nap folyamán:
- közvetlenül etetés előtt vagy után,
- minden széklet vagy pisilés után,
- közvetlenül elalvás előtt,
- közvetlenül ébredés után,
- mielőtt kimozdultok otthonról.
Próbáld a babatermékeket, - mint például a hintőporok - távol tartani a ragasztócsíkoktól, hogy azok tovább megőrizzék hatékonyságukat!
Törlés
A Pampers törlőkendők gyengéden tisztítják kisbabád bőrét, és segítenek helyreállítani annak természetes pH-értékét, minden pelenkacsere alkalmával. Amikor tisztába teszed kisbabádat, mindig legyen kéznél nedves törlőkendő, hogy bőre mindig tiszta és friss legyen.
A kislányok popsiját mindig elölről hátrafelé töröld, így minimalizálhatod a fertőzés kockázatát a nemi szerv területén. Gondosan tisztítsd meg ezt a területet, hogy eltávolíts minden szennyeződést, ami a bőr ráncai között megbújhat!
A pelenkakiütés megelőzése
A kisbabád popsiján megjelenő piros pöttyök akár pelenkakiütést is jelenthetnek, amelyet számos tényező okozhat, a bőr vizelettel és a széklettel való hosszan tartó érintkezésétől kezdve az antibiotikumok használatáig.
Amikor kisbabád elkezd szilárd táplálékot fogyasztani, mindig várj néhány napot az új ételek után. így kiderítheted, hogy vajon ez okoz-e a kiütést. Ha kisbabádon megjelenik a pelenkakiütés, óvatosan tisztítsd meg törlőkendővel a teljes irritált bőrfelületet. Az is sokat segíthet, ha friss levegő éri a bőrfelületet. Ha a bőr állapota nem javul, fordulj a gyermekorvosodhoz vagy gyógyszerészhez!
A megfelelő méret kiválasztása
A felnőttekhez hasonlóan, a kisbabák is azt szeretik, ha pontosan illik rájuk a "ruha". Olyan méretet válassz tehát, ami nem túl tág és nem túl szoros - még játék és mozgás közben sem. Ez segít megelőzni a szivárgást. A weboldalunkon található termékleírások segítenek eligazodni azzal kapcsolatban, hogy egy bizonyos mérethez milyen átlagsúly tartozik. És ne feledd, minden egyes mérettel nő a pelenka nedvességfelszívó képessége!
Biztonság a pelenka cseréje során
Bár te megveszed a legújabb játékokat, a kisbabádat sokszor mégis valami egészen más nyűgözi le: például egy pelenka. Épp ezért fontos, hogy a pelust ott tartsd, ahova való: a popsiján. Ne engedd, hogy a kisbabád a szájába vegye a pelenkát! Illetve, dobd ki azokat a pelusokat, amik sérültek vagy már nem tudod rögzíteni! Mindig figyelmesen olvasd el a csomagolásokon található figyelmeztetéseket!
A nedvszívó anyaggal kapcsolatos információk
A nedvszívó réteg egy gélanyag, melyet gyakran használnak a pelenkabélés kialakításában, nedvességfelszívó tulajdonsága miatt. Időnként ennek nyomaira bukkanhatsz kisbabád bőrén, főleg, ha a pelus nagyon tele van. Törlőkendővel könnyedén eltávolíthatod ezeket. Ezt az anyagot az iparban már évek óta használják, a pelenkákban pedig már több mint egy évtizede megtalálható. Az alkotóelemeiben hasonlít azokra az anyagokra, amelyeket a kozmetikumok, élelmiszerek és gyógyszerkapszulák gyártása során használnak.
A pelenkák tárolása
Száraz helyen tartsd a pelenkát, ahol nincs kitéve fokozott hőnek (max. 30°C) és nedvességnek, valamint nincs a közelben illatanyagot tartalmazó egyéb termék.